|شركت توسعه اوراسيا نويد | قوانين و مقررات نمايشگاه بين المللي|
 
 
مقررات عمومی

بخش اول/ ثبت نام و پرداخت هزینه اجاره بها غرفه

بخش دوم/ ضوابط مربوط به عرضه و نمایش کالاهای نمایشگاهی

بخش سوم/ ضوابط و نحوه محاسبه هزینه ارزی یا ریالی غرفه ها

بخش چهارم/ امور فنی و ساخت و ساز غرفه ها

بخش پنجم/ ضوابط انصراف از مشارکت و یا کاهش فضای رزرو شده

بخش ششم/ واگذاری و چیدمان غرفه ها

بخش هفتم/ حفاظت و امنیت غرفه ها

بخش هشتم/ تخلیه و تخریب غرفه ها پس از اختتام نمایشگاه

بخش نهم/ ضوابط صدور کارت شناسایی و کارت پارکینگ

بخش دهم/ نحوه انجام تبلیغات محیطی در زمان برپایی نمایشگاه

بخش یازدهم/ سایر موارد


ضمن تشکر از توجه و تمایل آن شرکت محترم نسبت به حضور در نمایشگاه هایی که مجری آن شرکت توسعه اوراسیا نوید می باشد، توجه جنابعالی را به این نکته جلب می نماید که عدم مطالعه مقررات نمایشگاه همواره باعث بروز پاره ای مشکلات در امر برپایی نمایشگاه می شود که ناشی از عدم مطالعه شرکت کنندگان از قوانین و ضوابط موجود در این خصوص می باشد. لذا تقاضا می شود قبل از تکمیل، فرم های مربوطه بطور کامل آنرا مطالعه و سپس نسبت به تکمیل آن ها اقدام نمائید.بخش اول: ثبت نام در نمایشگاه و پرداخت هزینه اجاره بهاء غرفه

1) متقاضیان ثبت نام در نمایشگاه می باید فرم درخواست مشارکت را تکمیل و در مهلت تعیین شده به ستاد نمایشگاه تحویل نمایند.

2) مجری در پذیرش درخواست ها اختیار تام دارد.

3) خواهشمند است وجه پرداختی را به همراه فرم های مربوطه را به ستاد برگزاری تحویل نمایید.

4) حق انتخاب مکان غرفه بر اساس اولویت ثبت نام می باشد. متقاضیانی که سریعتر نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه مشارکت خود اقدام نمایند، در خصوص انتخاب مکان غرفه بر سایرین تقدم خواهند داشت.

5) لطفاً قبل از هماهنگی نسبت به واریز وجوه اقدام ننمایید. واریز وجه ثبت نام قبل از تأیید برگزارکننده هیچگونه حقی را برای واریزکننده ایجاد نمی کند.

6) در صورت پرداخت وجه مشارکت بصورت چک، تنها چک شرکت متقاضی قابل قبول می باشد.

7) درج مشخصات شرکت کنندگان و شرح فعالیت آن ها در کتاب رسمی نمایشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط برگزارکننده و در ازاء دریافت هزینه آن انجام خواهد شد. این امر اجباری بوده و شرکت کنندگان محترم به منظور گردآوری مجموعه ای پربار و مفید ملزم به ارائه به موقع اطلاعات و مشخصات خود به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بطور کامل و پرداخت هزینه مربوطه می باشند.

8) اطلاعات تکمیل شده در فرم مشارکت توسط شرکت کنندگان به همان صورت در کتاب نمایشگاه درج می شود و در صورت نقص یا عدم صحت آن ها مسئولیتی متوجه برگزارکننده نخواهد بود.

9) درخواست اعمال هر گونه تغییری در مندرجات فرم ثبت نام یا سایر فرم ها، تنها بصورت مکتوب توسط شرکت کننده امکانپذیر خواهد بود.

بخش دوم: ضوابط مربوط به عرضه و نمایش کالاهای نمایشگاهی

1) فقط کالاهایی مجاز به ارائه در نمایشگاه می باشند که در گروه کالایی های نمایشگاه تعریف شده و در قالب پروفایل کالایی در اختیار شرکت کننندگان قرار می گیرد. در صورت تولید چند نوع محصول توسط یک واحد تولیدی و یا ورود چند نوع کالا توسط یک واحد بازرگانی و صرفاً نمایش کالاهای مرتبط با موضوع نمایشگاه مجاز بوده و ارائه سایر اقلام ممنوع می باشد.

2) کالاها و محصولات مورد عرضه در نمایشگاه باید از کیفیت مناسب برخوردار بوده و قابلیت مقایسه با نمونه های مشابه خارجی را داشته باشند.

3) فروش مستقیم کالاها در ایام برپایی نمایشگاه ممنوع می باشد.

4) کالاهای عرضه شده در نمایشگاه با شعائر اسلامی مغایرت نداشته باشند.

5) نمایش اقلام تبلیغاتی مانند پوستر، بروشور، کاتالوگ، عکس، فیلم و... مربوط به کالاهای خارجی که در آن ها از تصاویر مغایر با شعائر اسلامی استفاده شده است در محل غرفه ممنوع می باشد.

بخش سوم : ضوابط و نحوه محاسبه هزینه ارزی یا ریالی غرفه ها

1) در صورتی که نمایش کالا توسط واحد تولیدی صنعتی (دارای پروانه بهره برداری) گواهی فعالیت صنعتی و کارت شناسایی کارگاه معتبر و یا واحد تولیدی صنفی (دارای پروانه صنفی تولیدی) صورت گیرد و با مارک یا نام شرکت ایرانی تبلیغ شود کالا ایرانی محسوب و هزینه ها به صورت ریالی دریافت می گردد.

2) کلیه کالاهایی که با مشخصات مندرج در بند فوق در مناطق آزاد تجاری تولید و ارائه می گردد ایرانی محسوب شده و هزینه ها به صورت ریالی دریافت خواهد شد. لیکن در صورتی که با مارک خارجی تبلیغ گردند هزینه های مربوطه به صورت 70% ریالی و 30% ارزی محسوب می شود.

3) کالاهایی که با مارک خارجی و بر اساس سرمایه گذاری مشترک شرکت های خارجی در ایران تولید می گردد با ارائه مجوزهای مربوطه از سوی وزارت امور اقتصادی و دارائی و مصوبه هیأت دولت، ریالی محاسبه خواهد شد.

4) عرضه هر گونه کالای خارجی و یا حتی نمایش پوستر، بروشور، فیلم یا عکس آن و بطور کلی هر گونه تبلیغ برای کالای خارجی صرفنظر از نحوه ورود آن به کشور و حتی در صورتیکه شرکت عرضه کننده کالا ایرانی باشد، خارجی محسوب شده و هزینه غرفه کلاً به صورت ارزی محاسبه می شود.

5) تبلیغ نمایندگی انحصاری و رسمی شرکت های خارجی به هر صورت مشمول پرداخت هزینه ها به صورت ارزی می باشد. ضمناً شرکت های که نمایندگی انحصاری یک یا چند شرکت خارجی را عهده دار می باشند باید گواهی نمایندگی خود را که به تأیید شرکت خارجی اصلی رسیده است به هنگام ثبت نام به برگزارکننده ارائه دهند، در غیر اینصورت و در صورت ارائه همان کالا توسط شرکت های دیگر اعتراضی از سوی شرکت نماینده پذیرفته نخواهد بود.

6) کالاهای تولیدی ایرانی که تحت لیسانس کشورهای خارجی هستند در صورتی که با نام شرکت ایرانی ثبت شده در ایران معرفی و تبلیغ شوند، هزینه های مربوطه به صورت ریالی محاسبه و دریافت خواهد شد. لیکن در صورتی که با نام شرکت خارجی معرفی و تبلیغ شوند هزینه غرفه به صورت 30% ارزی و 70% ریالی بر اساس متراژ غرفه محاسبه می گردد.

7) در صورت عرضه کالای خارجی مشابه داخلی آن به صورت نمونه در غرفه های داخلی که صرفاً به منظور مقایسه با تولید داخلی آن باشند (با ارائه مدارک کافی مبنی بر تولید داخل بودن آن کالا)، هزینه مشارکت به صورت ریالی محاسبه و دریافت خواهد شد. در این حالت باید مارک کالای خارجی پوشانده شود.

8) معرفی خلاقیت های فنی، نرم افزاری (اتوماسیون) در صورت عدم تبلیغ شرکت های خارجی (به صورت پوستر، بروشور و یا کالا) ریالی محاسبه می شود.

9) در صورت نمایش کالای مونتاژ شده خارجی با نام ایرانی هزینه مشارکت به صورت ریالی محاسبه می گردد. لیکن نمایش قطعات خارجی آن کالا به صورت منفصل به صورت ارزی محاسبه خواهد شد.

10) در صورتی که جهت معرفی کالا یا نوع فعالیت شرکت نیاز به استفاده از یک دستگاه خاص خارجی صرفاً به عنوان ابزار کار وجود داشته باشد چنانچه مارک دستگاه خارجی پوشانده شده و قابل رؤیت نباشد و در ضمن هدف تبلیغ مارک شرکت خارجی نباشد، هزینه مشارکت ریالی محاسبه می شود.

11) چنانچه بخشی از فضای غرفه ارزی به عنوان دفتر یا محل پذیرایی (VIP) در نظر گرفته شود فضای مذکور نیز به صورت ارزی محاسبه خواهد شد.

12) شرکت های عرضه کننده خدمات مشاوره ایی، طراحی سیستم و غیره در صورتی که کالایی را به منظور معرفی نوع خدمات عرضه نمایند در صورت احراز شرایط به صورت ریالی و یا در قالب مواد 2 و 3 عمل خواهد شد و در غیر این صورت کلاً به صورت ارزی محاسبه می شود.

13) چنانچه نمایش کالا توسط واحد تولیدی داخلی (با ارائه مدارک کافی) انجام می شود در صورتیکه بخشی از کالا یا مواد اولیه آن خارجی باشد ولی اصل کالا با مارک ایرانی معرفی و تبلیغ شود، کالا ایرانی محسوب شده و هزینه ها به صورت ریالی دریافت می گردد.

14) معرفی خدمات پس از فروش کالاهای خارجی توسط نمایندگان مجاز داخلی (با ارئه پروانه صنفی و معرفی نامه کتبی از شرکت مربوطه) بر مبنای 30% ارزی و 70% ریالی محاسبه خواهد شد. بدیهی است نمایش کالا و قطعات منفصل مربوطه در اینگونه غرفه های ممنوع می باشد.

15) در ایام برپایی نمایشگاه تمامی غرفه های داخلی از سوی هیأت بازرسی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران به منظور رعایت ضوابط ارزی و ریالی مورد بازدید قرار خواهد گرفت. در صورتیکه هیأت مذکور، استفاده از تبلیغات کالاهای خارجی و یا عرضه کالاهای خارجی در غرف داخلی را گزارش نماید، شرکت مربوطه اکیداً موظف به پرداخت ما به التفاوت ارزی غرفه خود بر اساس گزارش هیأت فوق الذکر و انجام تسویه حساب کامل تا قبل از پایان نمایشگاه می باشد.

16) با توجه به اینکه ضوابط مشارکت ارزی و ریالی شرکت کنندگان محترم در این مقررات به تفصیل ذکر شده است، عدم رعایت آن ها قابل توجیه نبوده و ذکر آگاهی نداشتن از این موضوع قابل پذیرش نمی باشد.

بخش چهارم: امور فنی و ساخت و ساز غرفه ها

1) حداقل متراژ غرفه های مجهز به وسایل پیش ساخته 12 متر مربع می باشد.

2) غرفه های پیش ساخته، با تجهیزات متعارف در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. تجهیزات متعارف شامل پانل بندی اطراف، موکت کف، پیشانی نویسی، یک عدد پریز برق، روشنایی، 1 عدد میز و 2 عدد صندلی به ازاء هر 12 متر مربع می باشد.

3) حداقل غرفه بدون تجهیزات 24 متر مربع می باشد. (زمین خالی)

4) حداقل متراژ فضای باز 30 متر مربع می باشد.

5) شرکت کنندگانی که فضای بدون غرفه سازی درخواست نموده و رأساً اقدام به ساخت و تجهیز غرفه خود می نمایند باید شرکت پیمانکار غرفه سازی خود را حداکثر 20 روز قبل از نمایشگاه کتباً به برگزار کننده معرفی نمایند. بدون معرفی نامه کتبی غرفه ساز، امکان همکاری های بعدی از سوی برگزارکننده با وی مقدور نخواهد بود.

6) شرکت کنندگان محترم می باید تمامی ضوابط و دستورالعمل های فنی مربوط به ساخت و ساز غرفه را به پیمانکار خود گوشزد نمایند. بدیهی است با توجه به اینکه برگزارکننده هیچگونه ارتباط حقوقی با پیمانکاران غرفه ساز ندارد، لذا در صورت واردشدن خسارت به تأسیسات و تجهیزات سالن از سوی پیمانکار غرفه سازی یا رعایت نکردن ضوابط و مقررات جاری توسط وی، شرکت کننده اصلی مسئول جبران خسارت وارده خواهد بود.

7) لطفاً پس از تحویل گرفتن مکان غرفه خود، جهت استفاده از انشعاب برق و آب و یا هر گونه ملزومات دیگر مراتب را حتماً با مدیر سالن هماهنگ نموده و از استفاده از تابلوی برق سالن، کابل ها، لوله های آب، شیر آتش نشانی و سایر امکانات سالن بدون هماهنگی با مدیر سالن خودداری فرمایید. بدیهی است در صورت ورود خسارت به تجهیزات فوق توسط شرکت کننده با پیمانکار ساخت و ساز غرفه، جبران خسارت مربوطه بر عهده شرکت کننده خواهد بود.

8) در صورتیکه ساخت و ساز غرفه توسط شرکت کننده یا پیمانکار وی انجام می پذیرد و چنانچه ارتفاع غرفه بالاتر از غرفه های مجاور باشد، ضروری است که قسمت های پشت سازه ها به ویژه نئوپان، چوب و شبکه های آهنی، رنگ آمیزی و یا با دکور مناسب پوشانیده شود تا موجب بد منظره شدن غرفه های مجاور نگردد. ضمناً بر روی قسمت های پشت کار که مشرف به حریم غرفه های مجاور می باشد نوشتن تبلیغات یا نام شرکت مجاز نخواهد بود.

9) شرکت کنندگانی که رأساً مبادرت به ساخت غرفه می نمایند، دو سری کامل از نقشه ساخت و ساز غرفه را به همراه نقشه انشعاب برق حداکثر تا 30 روز قبل از افتتاح نمایشگاه به برگزارکننده تحویل نمایند. در صورت عدم تطبیق نقشه با ضوابط فنی نمایشگاه و امکانات و تأسیسات سالن ها، تغییراتی در نقشه اعمال خواهد شد که رعایت آن ها ضروری می باشد.

10) برای غرفه های موضوع بند فوق انشعاب برق فقط تا محل نزدیکترین پست برق سالن تأمین می شود، لذا ضروری است غرفه داران محترم نسبت به تهیه کابل برق به متراژ لازم، تابلو برق، فیوز و دیگر ملزومات مورد نیاز خود اقدام نمایند.

11) به غرفه های بدون پیش ساخته تنها زمین غرفه تعلق خواهد گرفت و تأمین تمامی وسایل ساخت و دکوراسیون و نیز تجهیزات داخل غرفه بر عهده شرکت کننده خواهد بود. (حداقل 24 متر مربع می باشد)

12) در صورت نیاز به برق 3 فاز و یا خط تلفن، مراتب باید حداقل 30 روز قبل از افتتاح کتباً به برگزارکننده اعلام گردد.

13) در صورت نمایش ماشین آلات و دستگاههای سنگین، حجیم و یا مرتفع و نیز ماشین آلات با مصرف برق بیش از 5 کیلو وات، مراتب باید 30 روز قبل از افتتاح به اطلاع و تأیید برگزارکننده برسد.

14) در صورت احداث غرفه در 2 طبقه، هزینه کل متراژ طبقه دوم بر مبنای 50% هزینه معمول اجاره بهاء غرفه محاسبه و اخذ خواهد شد.

15) در صورتی که ساخت غرفه در دو طبقه انجام می پذیرد، مراتب باید حداقل 20 روز قبل بصورت مکتوب با ذکر ارتفاع و نوع کاربری طبقه دوم به برگزارکننده اعلام و پس از تأیید برگزارکننده به اجرا درآید. در غیر اینصورت چنانچه به هنگام اجرای طرح و ساخت غرفه مشکلی بروز نماید مسئولیتی متوجه برگزارکننده نخواهد بود.

16) ورود هر گونه تجهیزات غرفه سازی به داخل نمایشگاه مستلزم اخذ مجوز از واحد طراحی و غرفه آرایی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران می باشد. بدین منظور شرکت کنندگان محترم یا پیمانکار غرفه ساز مربوطه می باید ضمن ارائه چک تضمین تخلیه بدون تاریخ، معادل 000/200 ریال به ازاء هر متر مربع به برگزارکننده، فرم ورود کالا را دریافت و پس از تکمیل به واحد فوق الذکر تحویل نمایند.

17) استفاده از هر گونه مصالح ساختمانی نظیر گچ، سیمان، ماسه بادی، ماسه، پوکه، شن، سنگ ریزه، خاک رس، تیغه گچی، بلوک و نظایر آن ها و نیز آهن آلات، نئوپان، ام دی اف و چوب برش نخورده (خام) و همچنین دستگاه برش، دستگاه جوش، پیستوله رنگ پاشی جهت ساخت غرفه ممنوع بوده و شرکت کنندگان تنها می توانند از سازه های آماده و سبک استفاده نمایند.

18) با توجه به اینکه امکانات آبرسانی در همه نقاط سالن های نمایشگاهی وجود ندارد لذا در صورت نیاز به انشعاب آب جهت نمایش یک دستگاه خاص، مراتب باید حداقل 45 روز قبل از افتتاح به اطلاع برگزارکننده رسانیده شود.

19) در صورت ورود هر گونه خسارت به غرفه ها و یا وسایل و تجهیزات آن ها جبران خسارت وارده بر عهده شرکت کننده بوده و هزینه آن می باید بر اساس اعلام برگزارکننده، توسط شرکت کننده پرداخت گردد.

بخش پنجم: ضوابط انصراف از مشارکت و یا کاهش فضای رزور شده

1) کاهش متراژ و یا انصراف از مشارکت مطابق با شرایط مندرج در فرم درخواست لحاظ خواهد شد. در اینصورت پس از کسر 10% از مبالغ واریزی، برگزارکننده نسبت به استرداد مابقی اقدام خواهد نمود.

2) در فاصله زمانی کمتر از 30 روز تا زمان افتتاح، به هیچوجه درخواست انصراف پذیرفته نخواهد بود و در صورت عدم استفاده از غرفه تخصیص یافته در نمایشگاه هیچگونه وجهی مسترد نشده و برگزارکننده مجاز می باشد غرفه مربوطه را در صورت عدم استفاده متقاضی اولیه به سایرین واگذار نماید. لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد قبل از ثبت نام تمامی جوانب و شرایط کاری خود را به درستی سنجیده و پس از حصول اطمینان از امکانات و مقدورات خود نسبت به مشارکت در نمایشگاه اقدام نمایند تا از بروز مسائلی که بر روند اجرایی نمایشگاه بویژه در روزهای نزدیک به افتتاح آن، تأثیر منفی باقی می گذارد جلوگیری شود.

3) شرکت کنندگانی که در فاصله زمانی کمتر از 30 روز به افتتاح نمایشگاه ثبت نام نموده اند نیز در صورت انصراف مشمول بند فوق خواهند بود.
 
4) تعیین محل غرفه ها و نحوه واگذاری آن ها تماماً بر عهده برگزارکننده می باشد. حتی بعد از دریافت نقشه محل غرفه و رویت آن توسط شرکت کننده، این احتمال وجود دارد که برگزارکننده به هنگام تحویل غرفه، بنا به دلایل گوناگون ناگزیر از جابجایی و تغییر مکان غرفه تخصیص یافته باشد. در این صورت برگزارکننده تلاش خواهد نمود تا غرفه جدید واگذار شده حتی المقدور با همان ابعاد قبلی به متقاضی تحویل گردد.

5) استفاده از خدمات ویژه نمایشگاهی اختیاری بوده و متقاضیان می توانند در ازاء پرداخت هزینه مربوطه این خدمات را از برگزارکننده درخواست نمایند.
6) مطابق روال معمولی نمایشگاه ها، برگزارکننده موظف است نقشه محل استقرار غرفه شرکت کنندگان را تا یکماه قبل از افتتاح نمایشگاه به ایشان ارائه نماید، لیکن در صورتی که امکان تعیین مکان غرفه قبل از موعد ذکر شده وجود داشته باشد، برگزار کننده با رعایت ضوابط بند 1، این همکاری را با متقاضی به عمل آورده و حتی در صورت امکان، متقاضی می تواند در انتخاب مکان غرفه خود اعمال نظر نماید.

7) قرار گرفتن ستون در بعضی از غرفه ها اجتناب ناپذیر است. بدیهی است تلاش خواهد شد که تا حد امکان در غرفه های کمتری ستون قرار گیرد، لیکن در هر صورت و با توجه به مختصات هر سالن، در تعدادی از غرفه ها ستون نیز قرار خواهد گرفت. لذا شرکت کنندگان محترم با در نظر داشتن این مسئله نسبت به طراحی غرفه خود اقدام نموده و به هنگام دریافت نقشه محل غرفه خود، این موضوع را از ستاد برگزاری نمایشگاه سؤال نمایند.

8) برابر دستورالعمل صادره از سوی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، سالن های تحت پوشش از 3 روز قبل از افتتاح در اختیار برگزارکننده قرار می گیرد. لذا لازم است شرکت کنندگان محترم بویژه کسانی که راساً نسبت به ساخت غرفه اقدام می کنند تدارکات لازم و ساخت و سازهای اولیه غرفه خود را از قبل مهیا نمایند تا در فاصله کوتاه موجود امکان آماده سازی مناسب غرفه فراهم باشد.

9) غرفه های پیش ساخته که توسط برگزارکننده احداث می شود، یک روز قبل از افتتاح نمایشگاه به غرفه داران تحویل داده خواهد شد.

10) مقتضی است تا ساعت 18 روز قبل از افتتاح آماده سازی غرفه و چیدن کالاها و تخلیه اقلام اضافی غرفه ها به پایان برسد، در غیر اینصورت و چنانچه اداره حراست نمایشگاه اقدام به بستن سالن ها نماید هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزارکننده نبوده و متأخرین می باید به محض اعلان مسئولین حراست، باقیمانده وسایل غرفه سازی خود را از سالن تخلیه و سریعاً نسبت به نظافت غرفه خود و اطلاف آن و خروج از سالن اقدام نمایند.

11) در صورت عدم اتمام به موقع عملیات غرفه سازی از سوی شرکت هایی که راساً اقدام به ساخت غرفه خود می نمایند و با توجه به اینکه این تأخیر موجب بروز مشکلات متعدد در امر برپایی نمایشگاه شده و چهره نمایشگاه را مخدوش می نماید، برگزارکننده می تواند در این خصوص نسبت به عملکرد شرکت ادعای خسارت نماید.

12) واگذاری غرفه به دیگران و یا شراکت با سایر واحدها مجاز نمی باشد.

13) ورود و تخلیه کالاها همراه با جرثقیل تا جلوی درب سالن ها و یا در محوطه باز بلامانع می باشد ولی پس از اتمام ایام نمایشگاه، جابجایی و خروج کالاها از سالن ها و محوطه باز (جهت حفظ ایمنی کالاهای سایر مشارکت کنندگان و محیط نمایشگاه) صرفاً توسط پیمانکار مستقر در محل نمایشگاه انجام خواهد شد.

14) رعایت حریم غرفه ها الزامی است. قرار دادن کالاها یا دستگاهها خارج از حریم قانونی غرفه و تجاوز به فضای راهروها، حتی فضاهای خالی و غیرقابل استفاده، مشمول جریمه جریمه و در صورت عدم توجه منجر به تعطیلی غرفه خواهد شد.

15) برابر مقررات جاری، نظافت داخل سالن تنها در محدوده راهروها بر عهده برگزارکننده بوده و نظافت داخل غرفه ها به عهده غرفه داران خواهد بود. لذا ورود خدمه نظافت سالن به داخل غرفه بدون حضور و رضایت غرفه دار به کلی ممنوع می باشد. ضمناً نظافت و پاکسازی محوطه بر عهده برگزارکننده می باشد.

16) در صورت تقاضای وسایل یا تجهیزات اضافی جهت غرفه ها هزینه مربوطه بطور جداگانه اخذ خواهد شد.

17) در خصوص ساخت و ساز غرفه ها مطالب مندرج در فرم ثبت نام از سوی متقاضی، ملاک اقدامات بعدی قرار می گیرد. متراژ قید شده در فرم ثبت نام و همچنین نوع غرفه از نظر با تجهیزات یا بدون تجهیزات بودن آن تنها بر اساس مندرجات فرم ثبت نام مد نظر قرار خواهد گرفت. لذا پس از تحویل غرفه در صورت بروز هر گونه مغایرت با آنچه که در فرم ثبت نام قید شده است، بلافاصله مراتب را به ستاد نمایشگاهها اعلام فرمایید.

18) چنانچه درخواست اولیه متقاضی ، غرفه همراه با ساخت و تجهیزات باشد حداکثر تا 72 ساعت قبل از افتتاح نمایشگاه امکان تغییر و عدم ساخت آن وجود دارد . در این صورت هزینه غرفه سازی که قبلا از شرکت کننده اخذ شده بود مسترد می گردد. در فاصله کمتر از 72 ساعت تا افتتاح نمایشگاه ، حتی در صورت شناخته نشدن غرفه، هزینه مربوط به غرفه سازی قابل برگشت نمی باشد .

19) حتما پس از تحویل غرفه خود ، متراژ آن را اندازه گیری نمائید. هرگونه ادعا در خصوص متراژ غرفه واگذار شده تنها در 2 روز اول نمایشگاه قابل طرح و بررسی بوده و پس از آن مردود می باشد .

20) چنانچه به دلیل حجم یا ابعاد کالا ، ماشین آلات یا وسایل داخل غرفه، هرگونه افزایشی از سوی شرکت کننده در متراژ غرفه ایجاد شود جزو فضای غرفه و به عنوان بدهی محسوب شده و قبل از خاتمه نمایشگاه می باید نسبت به پرداخت هزینه اضافه متراژ اقدام گردد .

بخش هفتم: حفاظت و امنیت غرفه ها

1) مسئولیت مراقبت و محافظت از غرفه و وسایل آن در ساعات برپایی نمایشگاه برعهده شرکت کننده می باشد . پس از خاتمه کار نمایشگاه در هر روز نسبت به تخلیه سالن ها و پلمب دربهای ورودی اقدام شده و مسئولیت حراست از غرفه ها بر عهده انتظامات نمایشگاه خواهد بود . لذا لازم است مسئولین غرفه ها هر روز قبل از باز شدن درب سالن ها در محل سالن حضور یابند . هرگونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها می باشد .

2) استفاده یا نگهداری مواد آتش زا و کارتنهای خالی در داخل سالن به ویژه پشت پانلها ممنوع می باشد.

3) به منظور پیشگیری از بروز خسارات احتمالی ، کالاها باید توسط شرکت کننده بیمه شوند و بیمه نامه مربوطه به برگزار کننده ارائه گردد.

4) بیمه آتش سوزی برای کلیه شرکت کنندگان اجباری می باشد که توسط برگزارکننده نسبت به انجام آن برای تمامی شرکت کنندگان اقدام شده و هزینه آن اخذ خواهد شد . سایر بیمه ها به صورت اختیاری بوده و غرفه داران در صورت تمایل می توانند نسبت به انجام بیمه های دیگر علاوه بر بیمه آتش سوزی اقدام نمایند.

5) مسئولیت مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه ها در ساعات دایر بودن نمایشگاه که حضور غرفه داران در محل غرفه الزامی است ، متوجه غرفه داران می باشد.

6) در صورت مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه و یا بروز حادثه ای در محل غرفه ، مراتب سریعا" به اطلاع مدیر سالن و نگهبان سالن رسانیده شود تا با حضور نماینده حراست نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام گردد . پیگیری این امر بر عهده شرکت کننده می باشد.

7) در صورت نمایش اقلام ارزشمند و گرانقیمت که سبک و کم حجم بوده و امکان به سرقت رفتن آنها وجود دارد ، به غرفه داران محترم توصیه می شود اینگونه اقلام را هر روز پس از پایان یافتن ساعات کار نمایشگاه با خود خارج نموده و روز بعد مجددا" به همراه بیاورند.

8) با توجه به اینکه اکثر کالاها و لوازم داخل غرفه ها قابل اشتعال می باشند ، لطفا"از هرگونه جوشکاری ، برشکاری در داخل سالن که احتمال بروز حریق سبب خودداری نموده و وسایل دکوراسیون غرفه خو را به صورت آماده شده و صرفا" جهت مونتاژ به داخل سالن وارد نمایید.

بخش هشتم: تخلیه و تخریب غرفه ها پس از اختتام نمایشگاه

1) تخلیه غرفه یا ترک آن تا آخرین لحظه برپایی نمایشگاه در پایان روز آخر، مجاز نمی باشد . تخلیه غرفه ها از صبح روز بعد از خاتمه نمایشگاه آغز شده و می باید حداکثر ظرف 48 ساعت به پایان برسد.

2) پس از خاتمه نمایشگاه و از زمانی که سالنها جهت تخلیه و خروج کالاها و تجهیزات غرفه بازگشایی می شوند . مقتضی است تمامی غرفه داران محترم به منظور جلوگیری از سرقت یا آسیب رسیدن به تجهیزات غرفه یا کالاها در محل غرفه خود حاضر باشند. حتی در صورتیکه شرکتی آمادگی خروج کالاهای خود را بلافاصله پس از باز شدن سالن ندارد ، ضروری است فردی را به منظور مراقبت از کالاهای خود در داخل غرفه بگمارد . لذا پس از بازگشایی سالنها در خاتمه نمایشگاه ، مسئولیت حفاظت و نگهداری کالاها و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب ، مستقیما" بر عهده صاحبان کالا خواهد بود.

3) در صورت عدم تخلیه به موقع غرفه ، برگزارکننده نسبت به جمع آوری و انتقال وسایل به انبار اقدام نموده و در اینصورت هزینه جابجایی و انبارداری از صاحب کالا اخذ خواهد شد . ضمن آنکه مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی وارده بر عهده صاحب کالا می باشد.

4) چنانچه هزینه های مشارکت شرکت کنندگان اعم از اجاره بهاء غرفه ، ساخت و ساز ، هزینه درج مشخصات در کتاب نمایشگاه ، اجاره تجهیزات اضافه ، هزینه برق اضافی ، ما به التفاوت ارزی و ... بطور کامل پرداخت نشده باشد تخلیه غرفه و خروج کالاها مجاز نخواهد بود و حق هرگونه پیگیری قانونی برای برگزارکننده محفوظ خواهد بود.

5) شرکت کنندگانی که راسا" نسبت به دکوراسیون غرفه خود اقدام می کنند باید پس از پایان نمایشگاه نسبت به تخریب وسایل دکوری و تخلیه بقایای آن اقدام نمایند.

بخش نهم: ضوابط صدور کارت شناسایی و کارت پارکینگ

1) برای مسئولین هر غرفه از سوی برگزار کننده کارت شناسایی صادر خواهد شد و الصاق آن در تمام مدت حضور در نمایشگاه برای غرفه داران الزامی است . لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد بر اساس اعلام برگزارکننده نسبت به تکمیل فرم کارت شناسایی و تحویل آن به مدیریت نمایشگاه اقدام نمایند.

برای هر شرکت بر اساس جدول زیر کارت شناسایی صادر خواهد شد:

12 مترمربع 2 کارت از 24 تا 50 مترمربع 4 کارت

از 12 تا 24 مترمربع 3 کارت از 50 تا 100 مترمربع 6 کارت2) ورود وسایل نقلیه در ایام برپایی نمایشگاه به داخل محوطه نمایشگاه مطلقاً ممنوع بوده و شرکت کنندگان می توانند از پارکینگ های مجاور محل نمایشگاه استفاده نمایند . برگزارکننده بر اساس جدول زیر نسبت به صدور کارت پارکینگ اقدام خواهد کرد.

12 مترمربع 1 کارت از 51 مترمربع به بالا 3 کارت

از 12 تا 50 مترمربع 2 کارت


بخش دهم: نحوه انجام تبلیغات محیطی در زمان برپایی نمایشگاه

1) انجام هرگونه تبلیغات محیطی در ایام برپایی نمایشگاه منوط به کسب مجوز از روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و پرداخت هزینه مربوطه می باشد ، در صورت عدم رعایت این موضوع اقلام تبلیغاتی توسط روابط عمومی شرکت مذکور جمع آوری خواهد شد.

2) شرکت کنندگان فقط می توانند اقلام تبلیغی خود را درون حریم غرفه خود نصب نمایند و استفاده از فضای راهرو یا غرفه های مجاور بدین منظور ممنوع می باشد.

3) نصب یا آویختن هرگونه بنر، پارچه نویسی ، پوستر یا اقلام مشابه آنها از سقف سالن ممنوع می باشد و در صورت عدم توجه مشمول جریمه شده و مبلغ جریمه توسط مسئولین مربوطه در شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی تعیین و پس از ابلاغ به شرکت کننده ، پرداخت آن الزامی خواهد بود.

4) جهت اجرای تبلیغات ذکر شده در بند فوق ، شرکت کنندگان می توانند ، اقلام تبلیغی خود را روی دیواره یا سقف غرفه و حداکثر تا ارتفاع 160 سانتی متر بالاتر از غرفه خود نصب نمایند.

5) استفاده از وسایل صوتی – تصویری به منظور تبلیغ کالاها پس از اخذ مجوز از برگزارکننده و به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای سایر غرفه داران مجاز خواهد بود.

6) در صورت تمایل به فیلمبرداری یا عکسبرداری از غرفه ها قبلا" باید با برگزارکننده هماهنگیهای لازم بعمل آید.

7) اقلام تبلیغی و چاپی برای کالاها و محصولات خارجی از جمله بروشور ، کاتالوگ ، عکس ، پوستر ، نوار ویدئویی و غیره که در نظر است در محل غرفه توزیع شده یا در معرض نمایش قرار گیرد باید منطبق با معیارهای اسلامی بوده و حداقل 20 روز قبل از افتتاح به ستاد نمایشگاه ارائه و به تائید برگزار کننده برسد.

تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت توسعه اوراسیانوید مجری برگزاری نمایشگاه بوده و استفاده از منابع آن با ذکر منبع بلامانع است.
Designed and powered by Aria +98 31 54759391 www.ariaads.ir
Copyright ® 2014 by Aria Advertising Center