فرش ماشینـــــی
اخبار و تازه های نمایشگاهی
اطلاعیه های مهم نمایشگاهی
پرسش و پاسخ
رسیدگی به شکایات
اخبار :: تحریم، تاثیری بر صادرات فرش ماشینی ایران نداشته است

[ سرویس: عمومی ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپی ]

تحریم، تاثیری بر صادرات فرش ماشینی ایران نداشته است

سرویس : عمومی
91/06/20-08:25
2012-09-10 08:25:38
آخرین مشاهده : 97/11/29-05:00
کد خبر : 48
تعداد مشاهده : 911


 


 مدیر خوشه صنعتی فرش ماشینی شهرستانهای كاشان و آران و بیدگل گفت:تحریم غرب علیه ایران، هیچ تاثیری بر صادرات فرش ماشینی كشورمان نداشته است.
 
'محمود برادران' افزود: الیاف تولیدی یا مواد اولیه فرش ماشینی، بطور كامل محصول ملی ما بوده و بازار خارجی نیز متقاضی فرش تولیدی ایران است بنابراین تحریم های آمریكا و كشورهای اروپایی تاثیری در صادرات چشمگیر فرش ماشینی منطقه نداشته است.

وی تصریح كرد: شهرستانهای كاشان و آران و بیدگل قطب تولید فرش ماشینی كشور است، به گونه ای كه 85 میلیون مترمربع از حدود یكصد میلیون مترمربع فرش كشور، در این منطقه تولید می شود.

وی اضافه كرد: از میزان تولید فرش این منطقه بیش از80 درصد آن به كشور افغانستان و بقیه به52 كشور آسیای شرقی و حتی آمریكای شمالی صادر می شود.

برادران افزود: بیش از سه میلیون مترمربع فرش ماشینی در چهار ماه نخست امسال از این منطقه به خارج از كشور صادر شده كه حدود60 میلیون دلار ارزآوری داشته است.

مدیر خوشه صنعتی فرش ماشینی شهرستانهای كاشان و آران و بیدگل با توجه به كیفیت فرش ایران در مقایسه با سایر كشورها خاطرنشان كرد: فرش ماشینی منطقه كاشان بدلیل برند فرش دستبافت آن،شهرت جهانی دارد و اكنون نیز در میان چهار كشور نخست جهان با محوریت منطقه كاشان به رقابت در بازارهای بین المللی می پردازد.

شهرستانهای كاشان و آران و بیدگل با داشتن700 واحد تولید فرش ماشینی برای 20 هزار نفر اشتغال ایجاد كرده است.

   

تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت توسعه اوراسیانوید مجری برگزاری نمایشگاه بوده و استفاده از منابع آن با ذکر منبع بلامانع است.
Designed and powered by Aria +98 31 54759391 www.ariaads.ir
Copyright ® 2014 by Aria Advertising Center