فرش ماشینـــــی
اخبار و تازه های نمایشگاهی
اطلاعیه های مهم نمایشگاهی
پرسش و پاسخ
رسیدگی به شکایات
اخبار :: دستگاه بافت فرش ماشینی هزار شانه در آران و بیدگل به بهره برداری رسید

[ سرویس: عمومی ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپی ]

دستگاه بافت فرش ماشینی هزار شانه در آران و بیدگل به بهره برداری رسید

سرویس : عمومی
92/03/06-09:45
2013-05-27 09:45:29
آخرین مشاهده : 97/11/29-09:57
کد خبر : 52
تعداد مشاهده : 733


 

فرماندار آران و بیدگل از نصب و راه اندازی نخستین دستگاه هزار شانه فرش ماشینی جهان در اين شهرستان خبرداد.

چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۵

به گزارش خبرنگار ایمنا در آران و بیدگل، روح الله سلگی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: این دستگاه به سفارش یکی از شرکت های فرش این شهرستان توسط یک شرکت بلژیکی طراحی و ساخته شده است.

وی، هزینه ساخت این دستگاه با عنوان HCIX۲ که از نسل چهارم دستگاه های ۳۲۰ ، ۵۰۰ و ۷۰۰ شانه شرکت "واندویل" است را بیش از ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح تولید فرش های نفیس دست بافت صادراتی روند مطلوبتری خواهد گرفت تا قابل رقابت با فرشهای خارجی باشد.

سلگی، تولید فرش ماشینی با ظرافت بسیار زیاد و تراکم بالای نخ را از جمله ویژگی این دستگاه بیان کرد و تصریح کرد: این مولفه موجب می شود تا محصول تولیدی با کیفیت بالاتر و مشابه فرش های دستبافت تولید شود.

فرماندار آران و بیدگل اذعان کرد: نخ های بکار رفته در این دستگاه بسیار ظریف و از نخ هایی با نمره ۲۶ یا ۲۷ استفاده می شود در حالی که در فرش های ۵۰۰ شانه بیشتر از نخ نمره ده و نیم و در فرش های ۷۰۰ شانه نیز از نخ نمره ۱۸ بکار می روند.

به گزارش خبرنگار ایمنا در آران و بیدگل، درحال حاضر ۸۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان آران و بیدگل فعالیت دارند که حدود ۱۰۰ واحد آن فرش ماشینی تولید می کنند فعالیت می کنند.
خبرگزاری ایمنا

   

تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت توسعه اوراسیانوید مجری برگزاری نمایشگاه بوده و استفاده از منابع آن با ذکر منبع بلامانع است.
Designed and powered by Aria +98 31 54759391 www.ariaads.ir
Copyright ® 2014 by Aria Advertising Center